top of page

Bifokální brýle

Přiložená videa

úvodní foto na video.jpg
úvodní foto na video.jpg

Naše optiky

Optika Sokolov.jpg
úvodní foto na video.jpg
Optika Chodov.jpg

Nebaví Vás přehazovat brýle na blízko a brýle na dálku? Jednou z možností jak tento problém řešit jsou bifokální brýle. Bifokální brýle jsou brýle které mají dioptrie na dálku a naspodu brýlí je viditelný segment, který je zhotoven na čtení (většinou 40 cm). Problémem těchto brýlí (kromě estetiky, jelikož je segment viditelný) je i to, že s nimi vidíte pouze na dálku a čtení, vše ostatní je rozmazané.

Bifokální brýle byly dříve velice oblíbenou variantou, jelikož jste měli jedny brýle na dívání na dálku i na blízko. Jelikož nebyla žádná jiná varianta tak tyto brýle velice dobře řešili problém nepohodlného přehazování brýlí na dálku a brýlí na blízko. Dnes jsou bifokální brýle již většinou nahrazovány brýlemi multifokálními. Které jsou na rozdíl od bifokálních brýlí udělány na všechny vzdálenosti (i PC, palubní deska auta, navigace atp.)

Funkce bifokálních brýlí

Jak už jsme si tedy řekli, tak bifokální brýle jsou brýle, které jsou určené na dálku a na blízko. Jejich nespornou výhodou je to, že máte brýle, které používáte při klasické chůzi a také si s nimi přečtete text, který potřebujete, podíváte se v obchodě na cenovku a nemusíte nikde v tašce hledat brýle na čtení. Tyto dvě vzdálenosti jsou v těchto brýlích řešené vybroušeným segmentem, část okolo segmentu je určená pro dívání se na dálku a část uvnitř segmentu je poté určení pro dívání se na blízko.

Lze udělat bifokální brýle sluneční?

Ano, bifokální sluneční brýle je možné vyrobit. Nelze však vyrobit všechny varianty, ale pouze některé. Lze vyrobit klasické samozabarvující nebo stále zabarvené brýle. Nelze však vyrobit zrcadlové, polarizační nebo brýle pro řidiče DriveWear.

Nevýhody bifokálních brýlí

Oproti ostatním variantám kombinovaných brýlí (multifokální, kancelářské, "úlevové") má nejstarší z těchto možností bohužel řadu nevýhod. První a asi tou nejzásadnější nevýhodou je že dioptrie v bifokálních brýlích jsou pouze na dálku (nad 5 metrů) a blízko (kolem 40 cm) ostatní vzdálenosti nebudou v brýlích ostré. Druhou nevýhodou je nemožnost si vyzkoušet brýle ještě předtím, než si brýle pořídíte. Třetí nevýhodou je nevýhoda estetická, jelikož segment v brýlích je na rozdíl od ostatních variant viditelný.

173805491_4e4d77fa71_b.jpg
bottom of page