top of page

Dioptrické brýle se slun. klipem

Naše optiky

Optika Sokolov.jpg
Optika Chodov.jpg

Přiložená videa

úvodní foto na video.jpg
úvodní foto na video.jpg
úvodní foto na video.jpg
úvodní foto na video.jpg
úvodní foto na video.jpg

Jednou z oblíbených možností jak řešit sluneční brýle a zároveň klasické čiré brýle jsou brýle se slunečním klipem. Bez slunečního klipu fungují brýle jako klasické dioptrické brýle. Ve chvíli kdy se na ně přidá sluneční klip stávají se z těchto brýlí sluneční dioptrické brýle, často navíc polarizační sluneční dioptrické brýle.

Brýle bez slunečního klipu

Jak vypadají brýle bez slunečního klipu? U většiny těchto brýlí na první pohled příliš nepoznáte, jestli se jedná o brýle které mají k sobě i sluneční klip nebo nemají. Vypadají tedy velmi podobně jako klasické dioptrické brýle, s tím rozdílem, že k sobě mají sluneční klip.

Většina těchto brýlí jsou dělány z velmi lehkého materiálu ULTEM.

Druhy slunečního klipu

Existuje více možností slunečních klipů. Většina klipů jsou polarizační, ale existují i klipy, které polarizační nejsou. Při výběru v našich optikách si můžete vyzkoušet jestli sluneční klip polarizaci má nebo nemá. Sluneční klipy se k některým brýlím dělají v šedé a k některým brýlím v hnědé barevné variantě (často záleží i na barvě brýlí, kdy se výrobce snaží k barvě brýlí dobře sladit barvu slunečního klipu), případně i v dalších barevných provedeních. Existují také sluneční klipy, které jsou designovými slunečními klipy k daným brýlím. Další možností jsou i zrcadlové klipy. Často i tyto zrcadlové klipy mají polarizaci.

Přichycení slunečního klipu

Většina slunečních klipů se přichycuje na dva magnety. Tyto klipy jsou oblíbenou variantou, protože se na brýle snadno klip přichytí. Další možností je háček přes který se klip přichytí, většinou je i tento háček následně ještě podpořen magnety.

Ukázky brýlí se slunečním klipem

gif 1.gif
gif 2.gif
bottom of page