top of page

Kancelářské brýle

Přiložená videa

úvodní foto na video.jpg
úvodní foto na video.jpg

Naše optiky

Optika Sokolov.jpg
úvodní foto na video.jpg
Optika Chodov.jpg

Potřebujete při práci vidět ostře na více různých vzdáleností, ale přehazování brýlí je problém? Řešením jsou kancelářské brýle. Kancelářské brýle jsou brýle, které jsou určené na střední vzdálenost a na blízko. Dají se udělat v mnoha různých variantách rozdíly jsou v nejdelší vzdálenosti na kterou se potřebujete dívat.

Funkce kancelářských brýlí

Kancelářské brýle jsou brýle, které jsou udělány pro práci na blízko a střední vzdálenost. Nejčastějším typem kancelářských brýlí jsou brýle se kterými vidíte ostře od 30 - 40 cm do přibližně 70 cm. Tyto brýle tedy pojmou jak práci s papíry, mobilním telefonem tak také práci na počítači. Dají se také udělat brýle udělat tyto brýle od 30 - 40 cm do 1 metru, 2 metrů nebo do 4 metrů. Nicméně čím tyto brýle potřebujete na delší vzdálenost tím se zmenšuje komfort dívání. Jelikož se zvětšuje zkreslená oblast po krajích kancelářských brýlí. Proto se například kancelářské brýle na 4 metry již nedoporučují dělat a pohodlnější je už přímo udělat brýle multifokální.

Zkreslená oblast u kancelářských brýlí

U kancelářských brýlí (podobně jako u brýlí multifokálních existuje zkreslená oblast. Výhodou oproti brýlím multifokálním je, že pokud máte kancelářské brýle na kratší vzdálenosti (do 70 cm nebo 1 metru) je tato zkreslená oblast menší než u multifokálních brýlí a vidění s těmito brýlemi především na střední vzdálenost (například PC) je tak pohodlnější. Pokud jsou brýle vyrobené i na delší vzdálenosti (2 metry nebo 4 metry) je již zkreslená oblast podobně velká jako u multifokálních brýlí, proto zde již doporučujeme brýle multifokální.

Zkouška kancelářských brýlí

Kancelářské brýle podobně jako brýle multifokální se dají na našich optikách vyzkoušet. Jedná se o velkou výhodu při zvykání si na tyto brýle, jelikož vy ještě předtím, než si brýle pořídíte, zjistíte, jak se přes brýle dívá a jestli by Vám tyto brýle vyhovovaly a také, který typ kancelářských brýlí (na jakou vzdálenost) by Vám vyhovoval.

bottom of page