Kancelářské brýle

Potřebujete při práci vidět ostře na více různých vzdáleností, ale přehazování brýlí je problém? Řešením jsou kancelářské brýle. Kancelářské brýle jsou brýle, které jsou určené na střední vzdálenost a na blízko. Dají se udělat v mnoha různých variantách rozdíly jsou v nejdelší vzdálenosti na kterou se potřebujete dívat.

Funkce kancelářských brýlí

Kancelářské brýle jsou brýle, které jsou udělány pro práci na blízko a střední vzdálenost. Nejčastějším typem kancelářských brýlí jsou brýle se kterými vidíte ostře od 30 - 40 cm do přibližně 70 cm. Tyto brýle tedy pojmou jak práci s papíry, mobilním telefonem tak také práci na počítači. Dají se také udělat brýle udělat tyto brýle od 30 - 40 cm do 1 metru, 2 metrů nebo do 4 metrů. Nicméně čím tyto brýle potřebujete na delší vzdálenost tím se zmenšuje komfort dívání. Jelikož se zvětšuje zkreslená oblast po krajích kancelářských brýlí. Proto se například kancelářské brýle na 4 metry již nedoporučují dělat a pohodlnější je už přímo udělat brýle multifokální.

Zkreslená oblast u kancelářských brýlí

U kancelářských brýlí (podobně jako u brýlí multifokálních existuje zkreslená oblast. Výhodou oproti brýlím multifokálním je, že pokud máte kancelářské brýle na kratší vzdálenosti (do 70 cm nebo 1 metru) je tato zkreslená oblast menší než u multifokálních brýlí a vidění s těmito brýlemi především na střední vzdálenost (například PC) je tak pohodlnější. Pokud jsou brýle vyrobené i na delší vzdálenosti (2 metry nebo 4 metry) je již zkreslená oblast větší.

Zkouška kancelářských brýlí

Kancelářské brýle podobně jako brýle multifokální se dají na našich optikách vyzkoušet. Jedná se o velkou výhodu při zvykání si na tyto brýle, jelikož vy ještě předtím, než si brýle pořídíte, zjistíte, jak se přes brýle dívá a jestli by Vám tyto brýle vyhovovaly a také, který typ kancelářských brýlí (na jakou vzdálenost) by Vám vyhovoval.