top of page

Měření zraku

Přiložená videa

úvodní foto na video.jpg
úvodní foto na video.jpg

Naše optiky

Optika Sokolov.jpg
Optika Chodov.jpg
úvodní foto na video.jpg
úvodní foto na video.jpg

Měření zraku je komplexní vyšetření, které obsahuje řadu testů pro Vaše oči, kromě těchto testů je také důležité, aby jste se v nových brýlích dobře cítili. Proto po každém měření zraku následuje test, kdy zkoušíme jestli brýle nedělají žádné problémy. Samozřejmostí je měření zraku na dálku i na blízko, ale také děláme binokulární vyvážení a testy na binokulární vidění (dvojité vidění, šilhání, tupozrakost atd.).

Průběh měření zraku

Samozřejmostí je měření zraku na dálku i na blízko. Při měření se také zaměřujeme na binokulární vidění, to znamená nejen každé oko jak vidí co nejlépe, ale také na spolupráci obou očí. Zjišťujeme a řešíme problémy se šilháním a dvojitým viděním. Zjišťujeme míru tupozrakosti a snažíme se ji co nejlépe vyřešit (u tupozrakosti se ne vždy dají "dokázat zázraky", ale snažíme se aby dívání bylo co možná nejlepší). Dále zjišťujeme také kvalitu prostorového vidění.

Měření zraku v našich optikách je velmi komplexní a trvá kolem 30 - 60 minut. Kromě klasických testů se snažíme především o to, aby brýle byly pohodlné. Brýle přes které vidíte nejostřeji, často nejsou těmi nejpohodlnějšími, protože se Vám v nich může motat hlava, točit obraz, nebo můžete mít problémy s chůzí. Proto po měření zraku zkoušíme tyto dioptrie co Vám budou dělat v praxi (např. při chůzi), aby tyto problémy nebyly, nebo byly co nejmenší, aby se Vám dobře přes brýle dívalo.

Při měření zraku je také možnost vyzkoušet multiofokální brýle.

Kdy přijít na měření zraku

  • při bolestech očí (bolesti, pálení, slzení, zčervenání očí) nebo bolestech hlavy

 

  • pokud máte pocit, že vidíte rozmazaně

  • při problémech se čtením (bolesti hlavy a očí, nedokázání přečíst text)

  • pokud pociťujete nějaký jiný diskomfort s Vaším zrakem

Měření zraku je na objednání. Objednat na měření zraku se můžete osobně na našich pobočkách, nebo jednodušší je nás kontaktovat.

bottom of page