top of page

Multifokální brýle

Přiložená videa

úvodní foto na video.jpg
úvodní foto na video.jpg

Naše optiky

Optika Sokolov.jpg
Optika Chodov.jpg
úvodní foto na video.jpg
úvodní foto na video.jpg

Nebaví Vás přehazovat brýle na blízko a brýle na dálku? Nejčastějším řešením tohoto problému v dnešní době jsou multifokální brýle. Multifokální brýle jsou brýle, které mají dioptrie jak na dálku, na blízko tak i na všechny vzdálenosti mezi tím. Přechod je plynulý a vy tak postupně jak sklápíte oči tak vidíte ostře na větší a větší blízko.

Funkce multifokálních brýlí

 

Multifokální brýle jsou brýle, které jsou určené na všechny vzdálenosti. Odpadá tak nepohodlné přehazování brýlí podle toho, na jakou vzdálenost se zrovna potřebujete dívat. Jak jsou multifokální brýle tedy udělány? Nahoře v těchto brýlích máme dioptrie na dálku, poté se postupně dioptrie mění na bližší a bližší vzdálenost až poté dole máme dioptrie na blízko. Pro lepší znázornění si ukažme schéma multifokálních brýlí:

Teď to zní a vypadá možná trochu složitě, ve výsledku to ale tak složité není, jelikož změna dioptrií z dálky na blízko je udělána díky zcela běžnému pohybu, že sklápíme oči směrem dolů při dívání na blízko. Obrovskou výhodou je to, že si multifokální brýle u nás můžete vyzkoušet a zjistíte tak jak se v těchto brýlích přeostřuje na dálku a na blízko, ještě před tím, než si brýle pořídíte. To ale předbíháme, o zkoušce multifokálních brýlí se budeme bavit dále v textu.

Zkreslená oblast u multifokálních brýlí

Multifokální brýle obsahují zkreslenou oblast. Zkreslená oblast se vytváří po stranách multifokálních brýlí. Ukažme si znovu pro názornost schéma této oblasti:

 

Tato oblast se zde vytváří proto, že zde máme více dioptrií a fyzikálně není možné multifokální brýle vytvořit bez této zkreslené oblasti. Čím se však vyrobí individualizovanější multifokální brýle, tím je možné udělat tuto zkreslenou oblast menší a multifokální brýle tak budou příjemnější na nošení. Ukažme si tedy jak vypadá změna zkreslené oblasti v praxi:

Čím je zkreslené oblast menší, tím je obraz ostřejší, nemá nepříjemné vlnění a lépe se Vám na multifokální brýle bude zvykat. Na naší pobočce zkoušíme při zkoušce multifokálních brýlí dva druhy zkreslených oblastí a vy tak poznáte rozdíl mezi různými zkreslenými oblastmi v praxi.

Zkouška multifokálních brýlí

Jak už jsme si řekli, multifokální brýle se u nás dají vyzkoušet. Vy při zkoušce multifokálních brýlí přijdete na to, jak se přes jednotlivé druhy multifokálních brýlí dívá. Přijdete na to, jestli byste si na multifokální brýle zvykli a který druh multifokálních brýlí by Vám vyhovoval. Pokud Vás zajímá více o zkoušce multifokálních brýlí podívejte se na naše video zkušební multifokální brýle:

Sluneční multifokální brýle

Multifokální brýle můžete mít také sluneční. Existuje více variant ve kterých se dají udělat multifokální sluneční brýle. Mohou to být stále zabarvené brýle, brýle DRIVEWEAR uzpůsobené pro řidiče, samozabarvovací brýle, polarizační brýle nebo například brýle se slunečním klipem.

Z - 6.png
Z - 7.png
Multi - gif.gif
bottom of page