top of page

Polarizační brýle

Přiložená videa

úvodní foto na video.jpg
úvodní foto na video.jpg

Naše optiky

Optika Sokolov.jpg
Optika Chodov.jpg
úvodní foto na video.jpg
úvodní foto na video.jpg

Polarizační brýle jsou brýle, které odfiltrovávají nežádoucí odlesky především od lesklých ploch.

K čemu polarizační brýle slouží?

Polarizační brýle jsou sluneční brýle, které kromě ochrany očí proti sluníčku (naše modely mají 100% UV ochranu) také odfiltrovávají nežádoucí odlesky od lesklých ploch jako je vodní hladina, sníh, palubní deska auta, mokrá vozovka a další.

Jak to ty polarizační brýle dělají?

Ve chvíli kdy dopadá světlo na jakoukoli plochu tak se odráží jako vertikálně a horizontálně polarizované světlo, zatímco vertikálně polarizované světlo nám umožní rozpoznávat barvy, jas atp., horizontálně polarizované svtětlo nás oslňuje. Polarizační brýle dělají to, že toto horizontálně polarizované světlo odfiltrují a tedy nám již nedopadá do očí.

Existují i další varianty brýlí s polarizací nebo jen tradiční sluneční brýle?

Existuje více možností jaké mohou být polarizační brýle. Vždy platí že polarizační brýle musí být zabarvené, protože samotná polarizace již je zabarvená, ale dále existuje několik variant, které se dají s polarizací udělat:

DRIVEWEAR - brýle pro řidiče: Sluneční brýle DRIVEWEAR jsou sluneční brýle, které jsou přizpůsobené na řízení. Jsou to brýle, které jsou uzpůsobené na řízení a to jak při zamračeném počasí tak při slunečném počasí, díky tomu, že se dozabarvují podle okolního světla. Dají se udělat v dioptrické i nedioptrické variantě.

Dioptrické brýle se slunečním klipem: Další velmi oblíbenou variantou u lidí, kteří potřebují dioptrické brýle jsou dioptrické brýle se slunečním klipem, jedná se o klasické brýle na které, si můžete přidat sluneční klip a získáte sluneční brýle dioptrické. Velká většina klipů k brýlím, které máme u nás na pobočce je polarizačních (cca 95%).

Dioptrické polarizační brýle: Další možností je výroba dioptrických polaričních brýlích, které nabízíme i v šedé i hnědé variantě a dají se vyrobit téměř do jakékoli obruby, kterou máme na našich optikách.

bottom of page