top of page

Pre-presbyopie

Přiložená videa

úvodní foto na video.jpg
úvodní foto na video.jpg

Naše optiky

Optika Sokolov.jpg
úvodní foto na video.jpg
Optika Chodov.jpg

Pre-presbyopie je poměrně novým tématem v oblasti zraku. Důvodem je, že dříve jsme se nedívali tak často do blízké vzdálenosti jako se díváme nyní (především dlouhodobá práce na PC nebo papírů) a vytváříme tak jiné potřeby na zrak, než tomu bylo dříve. Při pre-presbyopii se tedy stává, že máme problémy při dlouhodobé práci na blízko (PC, mobilní telefon, čtení...)

Příznaky

Pre-presbyopie vzniká, protože akomodace (schopnost oka zaostřovat na blízko) je při dlouhodobé práci na blízko velmi namáhána a již nám nedostačuje. Proto při dlouhodobější práci na blízko se můžeme cítit unavení, text se nám může rozmazávat, mohou nás bolet, slzet nebo pálit oči, může nás bolet hlava nebo můžeme pociťovat nějaký jiný diskomfort s naším zrakem.

Na rozdíl od presbyopie nepociťujeme tyto problémy při krátkodobé práci na blízko, protože na to nám naše schopnost akomodace ještě dostačuje. Problémy se tedy projevují až při dlouhodobější práci (pokud se problémy projevují hned jak se začnete dívat na blízko - podívejte se na téma presbyopie)

Řešení

Pre-presbyopii zjišťujeme při měření zraku. Pokud máte výše popsané problémy, ještě to nemusí znamenat nutně pre-presbyopii. Může to znamenat například již nedostatečné základní dioptrie.

Pokud bychom při měření zraku zjistili, že problém je opravdu v pre-presbyopii pak se tento problém řeší tzv. "úlevovými" brýlemi, které jsou dělány na dálku a na spodní části brýlí mají "boost" zónu, která nám pomáhá při dlouhodobé práci na blízko.

Sync (2).jpg
bottom of page