top of page

Zkouška multifokálních brýlí

Naše optiky

Optika Sokolov.jpg
Optika Chodov.jpg

Přiložená videa

úvodní foto na video.jpg
úvodní foto na video.jpg
úvodní foto na video.jpg
úvodní foto na video.jpg
úvodní foto na video.jpg

Velmi oblíbenou možností v našich optikách je možnost vyzkoušet si multifokální brýle ještě před tím, než si multifokální brýle budete kupovat. Obrovskou výhodou je, že ještě před tím, než si multifokální brýle zakoupíte tak zjistíte, jak se přes multifokální brýle dívá.

Pokud již nechcete přehazovat brýle na dálku s brýlemi na počítač nebo s brýlemi na blízko a chcete mít jedny brýle na všechny tyto vzdálenosti - řešením jsou multifokální brýle. Problémem je, že občas mají někteří lidé problémy s tím, že si na multifokální brýle nemohou zvyknout. Většinou to je z jednoho ze tří důvodů

  1. brýle byli špatně vysvětleny a zákazník neví jak se přes ně dívá. 

  2. byl vybrán špatný typ multifokálních brýlí (správný typ zjišťujeme při zkoušce multifokálních brýlí)

  3. člověk si opravdu na multifokální brýle nikdy nezvykne (zjistíme při zkoušce multifokálních brýlí - multifokální brýle nedoporučíme si pořizovat)

Nejčastějším důvodem je důvod číslo 2.

Časté: Člověk si koupí multifokální brýle (bez zkoušky multifokálních brýlí) a zjistí, že je nemůže nosit. Po 14 dnech zkoušení je schová do šuplíku, protože je nemůže nosit. K nám už přijde s tím, že multifokální brýle nemůže mít a že tedy chce brýle zvlášť na dálku a blízko. Multifokální brýle si u nás vyzkouší. Zjistí, že některý typ multifokálních brýlí mu vyhovuje. Odchází již s jedněmi brýlemi na dálku i na blízko.

Které multifokální brýle se dají vyzkoušet

  • multifokální brýle - 2 typy (rozdíl je ve velikosti zorného pole - tedy v komfortu nošení)

  • kancelářské brýle - 2 typy (rozdíl je v nejdelší vzdálenosti do které se při práci s těmito brýlemi díváte)

Co zjistíte při zkoušce multifokálních brýlí

Při zkoušce multifokálních brýlí zjistíte především to, jestli by Vám multifokální brýle vyhovovali. Přibližně u 3 - 5% lidí zjistíme, že multifokální brýle nevyhovují. U většiny lidí tedy multifokální brýle vyhovují.

Zjistíte, který typ multifokálních brýlí by Vám vyhovoval. Existuje více typů multifokálních brýlí (rozdíly jsou ve velikosti zkreslené oblasti a tedy ve velikosti zorného pole přes které se díváte) a při zkoušce multifokálních brýlí zjistíme, který typ by pro Vás byl tím nejlepším typem multifokálních brýlí.

bottom of page